AČP se díky aktivitám svých členů a příznivců stává stále známější. Čím dál častěji se setkáváme se zájmem o vstup do řad dobrodruhů se znakem buřta na domovence. Bylo tedy nutné nastavit pravidla, která musela být ještě trochu přitvrzena! AČP je totiž jakousi obdoubou trampské osady - sdružením osamělých trempů, čenů jiných osad atd. a seznamovat se s novým členem osobně až při přijímání do asociace je už příliš pozdní - proto přibyl bod 2!

S tím souvisí i bod 5, který je velmi důležitý - opravdu si vážíme příznivců z řad netrempských, ale do AČP je přijmout nemůžeme...


Doporučené špekáčky            Úvodní stránka            Jak vyrobit poctivý špekáček?            Pečbuřtovské fotky


Jak se stát členem AČP

 

Kdo se chce stát právoplatným členem AČP musí splnit následující podmínky:

 

1.

V období nejméně 4 měsíců před udělením členství žadatel na každém vandru (klikni pro specifikaci) peče špekáčky, alias buřty (kvalitní!) a o tomto svém konání zašle fotodokumentaci  na ústředí AČP (pecburti@email.cz) - rozuměj tím, že nejpozději v lednu musí adept poslat důkazní foto (čím originálnější, tím lepší). Přípustné je i video. To bude umístěno na webové stránky AČP.

 

2.

Novou podmínkou pro pasování na pečbuřta, je účast na nějakém společném vandru s registrovaným členem AČP v období od zaslání fotky do možného pozvání na LFC (popsáno níže - koná se zhruba v červnu).

 

3.

Noví členové budou do AČP slavnostně přijati každý rok o kuželkářském klání Little frťan cup, kam budou na základě své pečbuřtovské aktivity (fotky + společný vandr) včas pozváni. LFC se obvykle koná v květnu až v červnu  ve Skaláku v Českém ráji (Informace o LFC). Na akci by měla být i možnost zakoupení originální „domovenky“ (bez záruky - ale minimálně objednat půjde). Při slavnostním přijetí dá uchazeč do placu zápisné ve formě láhve kvalitního tuzemského rumu (Božkov  atp.)!!

 

4.

Dále se pak tento nový pečbuřt řídí psanými i nepsanými pravidly členů AČP - na vandrech (radši si ještě jednou klikni pro specifikaci) šíří vizi, deptá nepříjemné ochranáře, dělá AČP dobré jméno na veřejnosti.... A hlavně!!! Peče buřty nad otevřeným ohněm!

 

5.

Kdo nevandruje a přesto je mu naše myšlenka blízká, ten je příznivcem pečbuřtů a tomu budiž dopřáno plnohodnotných výletů a pěkných zážitků při pečení uzenin nad otevřeným ohněm (na výletě, na zahrádce, na chatě...). Nikdy však bohužel nebude plnohodnotným členem a nesmí se zdobit znakem AČP!

 

Už dvakrát se přijímali slavnostně noví členové, zde odkazy na reportáže z posledních dvou ročníků Little frťan cupu:

 

- Little frťan cup 2014

- Little frťan cup 2015

Kontakt: pecburti(zavináč)email.cz / Všechna práva vyhrazena / l.p. 2010 /